jak zezłomować samochód

Kiedy zastanawiasz się, jak zezłomować samochód, sprawdź ten poradnik, w którym opisujemy cztery proste kroki, dzielące Cię od złomowania Twojego pojazdu. Sprawdź, jak zrobić to szybko, legalnie i za atrakcyjną kwotę pieniędzy. 

Szybka odpowiedź: najszybsze złomowanie pojazdu wykonasz w polecanej Stacji Demontażu Pojazdów. Odwiedź nasz szrot, aby przekonać się, jak bezproblemowe i szybkie jest złomowanie u nas. 

Spis treści:

  • Jak zezłomować auto krok po kroku?
  • Ile kosztuje oddanie auta na złom? 
  • Co wykręcić przed złomowaniem?

Prędzej czy później każdy samochód trafi na szrot. Z reguły jednak, gdy już to się dzieje, zależy nam na tym, aby kasacja pojazdu przebiegła szybko i bezproblemowo. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, w którym w czterech prostych krokach wyjaśniamy, jak sprawnie zezłomować samochód

Jak zezłomować auto krok po kroku?

Procedura złomowania także auta z zagranicy pojazdu jest prosta, ale warto wcześniej się do niej przygotować. Sprawdź 4 kroki, które dzielą Cię od uzyskania zaświadczenia o przeprowadzeniu kasacji, niezbędnego do wyrejestrowania pojazdu oraz zakończenia polisy OC.

Krok 1. Upewnij się, że w pojeździe na złom nie ma żadnych dokumentów ani wartościowych przedmiotów. 

Krok 2. Przyjedź autem do naszego szrotu lub zamów lawetę po jego odbiór. U nas w promieniu 50 km od Libiąża transport samochodu na złom jest zawsze darmowy. Możesz zw ten sposób pozbyć się także auta, którym normalnie można poruszać się po drogach. 

Krok 3. Przedstaw dokumenty niezbędne do wykonania kasacji. 

Krok 4. Odbierz pieniądze za auto na złom oraz zaświadczenie o przeprowadzeniu kasacji pojazdu

Ile kosztuje oddanie auta na złom? 

Często pytacie nas, ile kosztuje oddanie auta na złom. Wyjaśniamy więc, że w większości przypadków to my płacimy za pojazdy oddane do kasacji. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy masa oddawanego auta jest mocno zaniżona, możemy zażądać od jego właściciela zapłaty za złomowanie. 

Co wykręcić przed złomowaniem?

Z powodu przedstawionego w powyższym akapicie, nie warto wykręcać przed złomowaniem ciężki podzespołów takich, jak silnik czy skrzynia biegów. Zatrzymać opłaca się natomiast elementy plastikowe i detale z wnętrza.