Jeżeli zastanawiasz się, jak to zrobić, aby na złomowaniu auta zarobić najwięcej pieniędzy, mamy dla Ciebie kilka dobrych rad. Opłacalność kasacji pojazdu zależy także od Stacji Demontażu Pojazdu, w której ją wykonasz. Dowiedz się więcej na ten temat.

Spis treści:

  • Czy warto czekać ze złomowaniem auta?
  • Tego nie rób, jeśli chcesz zarobić na złomowaniu
  • Gdzie opłaca się zezłomować auto?

Powiedzmy to wprost: auta nie można naprawiać w nieskończoność. Prędzej czy później przychodzi moment, w którym bardziej opłaca się je zezłomować, niż wymieniać kolejne części. Ale jak zezłomować auto z zyskiem? Sprawdź te wskazówki.

Czy warto czekać ze złomowaniem auta?

Po pierwsze nie warto czekać ze złomowaniem auta np. na lepszą cenę skupu złomu. Dlatego, że zanim informacja o podwyżce dotrze do Ciebie, cena prawdopodobnie zdąży już ulec zmianie. Poza tym każdy dzień garażowania auta na złom generuje koszty, chociażby w postaci kontynuacji ubezpieczenia OC.

Tego nie rób, jeśli chcesz zarobić na złomowaniu

Pamiętaj, że cena auta na złomie, zależy przede wszystkim od jego masy. Dlatego zupełnie nieopłacalny jest demontaż dużych i ciężkich podzespołów takich, jak silnik czy skrzynia biegów. Jeżeli nie jesteś zawodowym handlarzem częściami używanymi, trudno będzie Ci sprzedać elementy z rozbiórki nawet na internetowych aukcjach. Dodatkowo możesz narazić się na zarzut nielegalnego demontażu pojazdu, za co grożą wysokie kary finansowe.

Gdzie opłaca się zezłomować auto?

Jeżeli faktycznie chcesz zarobić na kasacji auta, ważne jest także to, gdzie ją wykonasz. Musisz wiedzieć, że legalną kasacją pojazdów zajmują się tylko Stacje Demontażu Pojazdów, które wystawiają potwierdzenie wykonania tej czynności. 

Jeżeli więc osoba, które proponuje Ci złomowanie nie chce udostępnić Ci zaświadczenia o kasacji, jest to najprawdopodobniej handlarz, który może wykorzystać Twoje auto do rozmaitych, niekoniecznie legalnych celów. Aby oszczędzić sobie kłopotów, odwiedź nasz auto złom lub zadzwoń do nas, abyśmy przyjechali po Twoje auto do kasacji firmową lawetą.